Вивчаючи історію, було з’ясовано, що на землях Київської Русі росло багато рідкісних для сьогоднішньої України кедрів. У ті часи наша держава була світовим лідером із експорту цінного соболиного хутра, адже соболь водиться тільки там, де ростуть кедри. Кедр (сосна кедрова європейська) у слов’ян вважався священним, родовим деревом та ріс у кожній садибі. Він унікальний сильною фітонцидною активністю: мешканці кедрових лісів на грип не хворіють ніколи. Всього один гектар кедрача може очистити від хвороботворних мікробів місто-мільйонник. Дерево дає цінні харчі: олію, живицю, горіхи, молоко, що не викликають алергію.
Сосна кедрова європейська охороняється в Карпатському біосферному заповіднику, загальнодержавних заповідниках «Кедринський» в Закарпатській і «Яйківський» в Івано-Франківській області, э також у Любовицькому лісництві Малинського району Житомирської області. Вид включений до Червоної книги України.
Вихованці Центру ТТМ висадили маленькі саджанці сосни кедрової європейської на території закладу, зробили свій внесок у відродження кедрів в Україні. Тепер висаджені кедри будуть позначені на Кедровій мапі Києва.