Про нас

Центр технічної творчості та професійної орієнтації шкільної молоді понад 40 років гостинно відчиняє свої двері маленьким і дорослим мешканцям району та міста, має гідну багаторічну історію та традиції.

Сучасну назву заклад отримав у 1990 році, а розпочав свою роботу в жовтні 1981 року як Станція юних техніків Дарницького району м. Києва. Наразі, це сучасний комплексний заклад позашкільної освіти,  який у березні 2014 року за висновками Київської міської регіональної експертної радиатестовано з відзнакою.

Центр ТТМ не просто дім, де збуваються мрії про творчість, самореалізацію, майбутню професію, це – безпечна територія STEAM-освіти, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість та інженерію (Engineering), мистецтво (Art), математику (Mathematics). В освітньому процесі закладу вдало поєднуються креативність та технічні знання, що забезпечує високу результативність та якість освіти.

Враховуючи виклики сьогодення та попит у всьому світі на фахівців  технічних спеціальностей, Центр ТТМ докладає чимало зусиль для розвитку цих напрямів. Реалізовуються освітні проєкти «Початково-технічне моделювання – як засіб залучення дітей до технічної творчості»; «Комп’ютерна школа «SMART-IT»; здійснюється робота наукового товариства МАН вихованців Центру ТТМ «Пошук»; організовується щорічний районний конкурс проєктних робіт  «Еврика»; вихованці закладу є активними учасниками заходів технічного спрямування.

Проєкт «Інтелектуальна гра – шлях до розвитку пізнавальних можливостей» дає змогу педагогам не лише пропагувати наукові знання та викликати цікавість до наукової діяльності, а й розвивати творчу активність дітей, організувати їх змістовне дозвілля, створити умови для саморозвитку.

Центр ТТМ є осередком екологічної роботи в районі. Вихованці та школярі закладів освіти залучені до заходів у рамках проєкту з екологічного виховання «Мій голос на захист природи», проєкту екологічного та соціально-реабілітаційного спрямування «В гармонії з природою та з самим собою», під час реалізації якого застосовуються елементи зоотерапії та хібукі-терапії.

Соціалньо-освітній проєкт «Освіта для всіх – розвиток для кожного» забезпечує педагогічний та психологічний супровід дітей із особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних групах.

 Велика увага приділяється національно-патріотичному вихованню, волонтерській діяльності в рамках проєкту «З Україною в серці».

«Хобі. Професія. Успіх» – це проєкт з профорієнтації, що дає змогу вихованцям познайомитися з сучасними професіями, виявити свої здібності та інтереси, визначитися з напрямом майбутньої діяльності.

Надзвичайну популярність серед батьків та вихованців набув проєкт організації літнього семестру «Країна майстрів».

Освітню діяльність доповнюють чисельні масові заходи, що мають сучасний зміст та форми проведення.

Показником результативності роботи педагогів є успіхи їх вихованців – участь, відзнаки, перемоги в заходах різного рівня – від районних до міжнародних. 6 творчих колективів мають почесне звання «Зразковий художній колектив», 1 колективу присвоєно звання «Народний художній колектив».

У 2023-2024 навчальному році в Центрі технічної творчості та професійної орієнтації шкільної молоді працюють 130 груп за 32 напрямами творчої діяльності, які об’єднують 1755 вихованців. Розгалужена мережа гуртків Центру ТТМ дозволяє  вихованця від 4 до 19 років знайти гурток або творче об’єднання за вподобаннями, інтересами, бажанням, а досвідченні керівники допоможуть оволодіти знаннями, навичками, уміннями та здобути практичний досвід.

АДМІНІСТРАЦІЯ  ЦЕНТРУ  ТТМ

З 2000 року Центр ТТМ очолює Антонова Олена Анатоліївна, відмінник освіти України, нагороджена нагрудним знаком «Софія Русова». Саме вона є ініціатором та натхненником втілення інновацій у освітній процес закладу, прикладом саморозвитку та професійного зросту. Її плідна робота та вагомі здобутки на освітянській ниві за термін перебування на посаді директора Центру ТТМ відмічені нагородами, грамотами, подяками.      

 

Заступник директора з навчально-виховної роботи – Гайдук Наталія Олександрівна, відмінник освіти України, нагороджена нагрудним знаком «Василь Сухомлинський».

.

 

 

Заступник директора з навчально-методичної роботи – Скіпор Ірина Станіславівна.

 

Заступник директора з адміністративно-господарської роботи – Кулініч Тетяна Василівна

 

 

Залишити відповідь